Przedszkole nr 31 w Lublinie

Wszystkiego co naprawdę trzeba wiedzieć o tym, jak żyć, co robic i jak postępować, nauczyłem się w przedszkolu...

W związku z przejściem od dnia 15.12 na usługi kateringowe (wyłączenie ciągu kuchennego ze względu na obecność Covid-19)

prosi się rodziców o zadeklarowanie obecności dziecka w okresie do dnia 24 grudnia 2020 r.

Wszelkie zmiany w obecnościach dziecka w tym okresie należy zgłaszać telefonicznie

pod numerem 81-526-19-09 codziennie do godziny 7.30.

Informujemy, iż dokonany został przydział dzieci do poszczególnych oddziałów. Informacje na ten temat można uzyskać drogą telefoniczną bądź mailową.

 

INFORMACJE ZWIĄZANE Z NOWYM ROKIEM SZKOLNYM 2020/2021

 

Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci

W związku z nowym rokiem szkolnym 2020/2021 chcielibyśmy Państwu przekazać podstawowe informacje odnośnie organizacji pracy naszego przedszkola.

Przedszkole nr 31 w Lublinie jest czynne w godzinach 6:00 -17:00. Dzieci do przedszkola przyprowadzane są do godziny 8:20. Ewentualne spóźnienia rodzice zobowiązani są zgłosić telefonicznie do godziny 8:15.

O godzinie 8:30 podawane jest dzieciom śniadanie. Każde więc spóźnienie nawet jednego dziecka powoduje w całej grupie niepotrzebne zamieszanie. Po śniadaniu rozpoczynają się czynności organizacyjne przygotowujące dzieci do zajęć dydaktycznych. Po zajęciach programowych dzieci mają czas na swobodną zabawę w sali, na świeżym powietrzu .

O godzinie 11:45 podawany jest dzieciom obiad. Po zjedzeniu obiadu dzieci z grup najmłodszych tzn. I i II mają odpoczynek – zwany w przedszkolu potocznie leżakowaniem. Dzieci z grup starszych w tym czasie mają również zajęcia relaksacyjne: czytanie książki, słuchanie bajek, słuchanie muzyki relaksacyjnej, a następnie zabawy swobodne, gry stolikowe, zabawy zgodnie z zainteresowaniami dzieci, zajęcia wyrównawcze, czasem spacery lub pobyt w ogrodzie przedszkolnym.

O godzinie 14.00 dzieci otrzymują podwieczorek.

Do przedszkola dziecku potrzebne będzie:

– obuwie na zmianę,

– koszulki, majteczki, rajstopki, skarpetki, spodenki – na zmianę .

– dla dzieci z grupy I i II– piżama na leżakowanie i pościel (  kocyk lub kołderka, poduszka)– podpisana góra i dół.

– chusteczki higieniczne w kartonowym pudełku,

– mokre chusteczki higieniczne,

Jak zapewne Państwo wiedzą w placówkach przedszkolnych wprowadzone zostały szczególne środki ostrożności wynikające z wytycznych przeciwepidemicznych wydanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Zatem organizacja pracy w naszej placówce jest tym rygorom podporządkowana.

W związku z powyższym informuję, że ograniczony będzie dla Rodziców wstęp do przedszkola. Oznacza to, że dzieci przyprowadzane do przedszkola będą odbierane przez pracownika przedszkola w szatni. Rodzice do szatni wchodzą zachowując środki ostrożności (osłona ust i nosa, jednorazowe rękawiczki lub dezynfekcja rąk). Po wejściu do sali dziecko będzie musiało umyć ręce, a następnie dołączy do grupy dzieci pozostając pod opieką nauczyciela.

Być może zaistnieje taka sytuacja, że przed oddaniem dziecka do przedszkola trzeba będzie poczekać w kolejce, zachowując dystans społeczny (min. 1,5 m.). Oczekiwanie wiąże się z wydłużonym czasem. Proszę zatem uwzględnić to w swoich porannych planach, aby nie powodować nerwowej atmosfery przed przedszkolem. Proszę jednak przyprowadzać dzieci w czasie zadeklarowanym we wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola. Po oddaniu dziecka rodzic rejestruje pobyt dziecka w przedszkolu wpisując indywidualny kod PIN na rejestratorze znajdującym się w szatni.

Do przedszkola należy przyprowadzać dzieci w dobrej kondycji i zdrowe. Dzieci o obniżonym samopoczuciu (z katarem, kaszlem, z gorączką,) nie będą przyjmowane do przedszkola.

 

Informacja dla Rodziców dzieci, które pierwszy raz przyjdą do przedszkola.

Rodzice dzieci nowoprzyjętych za zgodą dyrektora placówki będą mogli w wyjątkowych sytuacjach zaprowadzić dziecko do sali zabaw z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

Drodzy Państwo pozostało jeszcze kilka dni do 1 września 2020 roku, kiedy pierwszy raz pozostawicie swoje dziecko pod naszą opieką. Wykorzystajcie ten czas na rozmowy o przedszkolu, ale tak pokierujcie tą rozmową, aby instytucję przedszkola przedstawić w jak najlepszym świetle. Dobrze jest przyprowadzić dziecko pod drzwi przedszkola, pokazać budynek, powiedzieć, że we wtorek 1 września będzie to dla dziecka wyjątkowy dzień, bo pierwszy raz idzie do przedszkola. Opowiedzcie dziecku, że pozostanie ono w przedszkolu, w tym czasie Wy będziecie pracować. Można powiedzieć, że przedszkole jest potrzebne, bo przygotowuje ludzi do szkoły. Trzeba zachęcić dziecko opowiadając jak Wy pamiętacie swoje przedszkole, jak się bawiliście z kolegami. Jeżeli ktoś nie chodził do przedszkola to można powiedzieć, że bardzo żałuje, że nie można tego czasu powtórzyć.

Trzeba też dziecku powiedzieć, że rozumiecie go, że boi się lub denerwuje, ale zawsze w takiej sytuacji może zwrócić się do swojej pani.

Drodzy Rodzice wiem, że Wy również się denerwujecie, macie wiele obaw, wątpliwości – to jest normalne zjawisko w sytuacjach nowych. Nie dzielcie się głośno swoimi obawami. Czasem rozmawiając ze współmałżonkiem lub koleżanką wyrażamy takie opinie: “Martwię się jak to będzie w przedszkolu” myśląc, że dziecko tego nie rozumie lub nie słyszy. Mówiąc takie rzeczy wzbudzacie wątpliwości, co może zachwiać pewność siebie dziecka. A po co?

Więcej informacji przekażę Państwu w następnych wiadomościach. Zachęcam Państwa do śledzenia naszej strony, tam znajdą Państwo aktualne informacje.

Poniżej przekazuję Państwu jeszcze inne materiały, które pomogą Wam i Waszym dzieciom łagodniej przejść te pierwsze dni w przedszkolu.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na Was 1 września w przedszkolu.

Danuta Głaz - dyrektor Przedszkola nr 31 w Lublinie

 

 

 

 

 

Rejestracja obecności dzieci

 

Drodzy Rodzice

Zgodnie z realizacją kolejnego etapu wdrażania zintegrowanego systemu informatycznego dla jednostek oświatowych miasta Lublin, informuję że od 24 sierpnia 2020 roku istnieje możliwość rejestracji pobytu dziecka w przedszkolu drogą internetową ( dotyczy dyżuru wakacyjnego) .

Dostępne będą 2 metody rejestracji:
• Za pomocą aplikacji Obecność Vulcan – do pobrania na telefon 
• Przy użyciu rejestratora znajdującego się w przedszkolu

Zachecam Państwa do pobrania tej aplikacji i zarejestrowanie swojego dziecka celem codziennej rejestracji jego pobytu w przedszkolu tj. wejście i wyjście. KOD (PIN) dziecka otrzymają Państwo w przedszkolu.
Kod QR znajdą Państwo w przedszkolu na tablicy ogłoszeń.
Oto link do instrukcji :

https://lublin.eu/gfx/lublin/userfiles/_users/a-podgajna/mobilna_rejestracja_obecnosci_instrukcja_dla_rodzicow.pdf

Informuję również Państwa, że od 1 września 2020 roku ten system rejestracji będzie w powszechnym użytku i obowiązywać będzie wszystkich rodziców pozostawiających dzieci pod opieką przedszkola. Niezarejestrowanie pobytu dziecka w przedszkolu przez rodzica/opiekuna spowoduje naliczenie opłat za cały dzień pobytu czyli od 6 do 17.

Pozdrawiam Dauta Głaz – dyrektor Przedszkola nr 31 w Lublinie